Teisipäev, 17. mai 2022

Tigerette Cherry

Taimed pärast teistkordset
ümberistutamist
Ostsin poolkogemata ühe suure poe seemnevalikust viimase pakikese firma Nelson Garden "Tigerette Cherry" seemneid. Pakis oli seemneid pigem vähe - vaid 4 tükki - kuid õnneks kõik idanesid. Panin nad potti vist juba veebruari lõpus/ märtsi alguses, teades, et kuna tegu on potitomati sordiga siis ehk pole varajane külv nii hull. Seemikud kasvasid alguses pigem aeglaselt ning alles nüüd, maikuus, on hakanud üsna hoogsalt edenema. Ka lehestiku värvus ehmatas mind alguses, sest tundus, et ehk on taimed kuidagi näljas - kuid tegu ongi helerohelise lehevärvusega sordiga, kusagil vist isegi kirjeldati seda kui kollase lehega sorti.

Pakendiga tutvudes märkasin, et rootsikeelne tutvustus annab rohkem infot kui teistes keeltes kirjeldused. Nimelt oli seal välja toodud, et tegu on rootsi tomatikuninga Åke Truedsson'i arendusega ehk mutatsiooniga 1980-ndatest aastatest. 

Vili paistab seemnepakendi fotol kollane, siit-sealt rohekate või punakate triipudega. Taime kõrguseks on märgitud 50-60 cm, külgvõrseid ei eemaldata. Ootan igal juhul põnevusega, sest potisordid on meil päris kenasti hakkama saanud ning toredasti kandnud. Ja kui see õnnestub, jagub seemneid aastateks kuna tegu pole F1 sordiga (rohkem pole ma Eestis seni "Tigerette Cherry" seemne peale sattunud, ehkki pea alati vaatan seemneletid üle kui neid kusagil on). 


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar